ПСЖ изхвърли ОМ от турнира за Купата на лигата във Франция (видео)

01:00
Пари Сен Жермен постигна изключително важна победа като домакин срещу Олимпик Марсилия в битка за четвъртфиналите на турнира за Купата на лигата във Франция.

Резултатът в поредното издание на Льо Класик бе открит в 27-ата минута с гол от дузпа, изпълнена от страна на бразилския бранител Тиаго Силва. 11-метровият наказателен удар бе породен от нарушение на Род Фани срещу Гийом Оаро. В резулта на това футболистът на гостите бе изгонен от игра.

В началото на второто полувреме атакуващият полузащитник в състава на Карло Анчелоти Жереми Менес оформи крайното 2:0 и освен че класира отбора си за следващата фаза на турнира, осигури психологическо предимство на парижани в битката с Олимпик Марсилия за първото място в Лига 1.

На четвъртфиналите ПСЖ ще се изправи срещу Сент Етиен.