Драма в Хановер, Фортуна изхвърли Гладбах

00:33
Хановер 96 надви след изпълнение на дузпи Динамо Дрезден (4:3) и стигна осминафинал за купата на Германия. Маме Диуф откри резултата в полза на домакините, а Роман Брежерие изравни още през първото полувреме. При дузпите Щиндл, Шмидебах, Рауш и Шлаудраф вкараха за северняците, а Лозила и Поте изпуснаха първата и последната дузпа за Динамо. Още преди началото на двубоя имаше проблеми между феновете на двата отбора, като полицията арестува 15 запалянковци на гостите.

Фортуна Дюселдорф сложи край на серията си от три поредни загуби, побеждавайки с 1:0 Борусия Мьонхенгладбах след продължения. Герой в дербито на Рейн бе Нандо Рафаел, който вкара единствения гол в 97-ата минута. В края на редовното време пък Марк-Андре тер Стеген спаси дузпа изпълена от Йенс Лангенеке.

В друг драматичен сблъсък Байер Леверкузен изхвърли Арминия Билефелд с 3:2 след продължения. Третодивизионният тим откри резултата чрез Себастиан Хиле, преди Йенс Хегелер и Мануел Фридрих да направят обрат до 1:2. Том Шуц обаче изравни за Арминия в 82-ата минута. В продълженията Андре Шюрле се разписа за 2:3, а в края домакините останаха и с човек по-малко, след като Кристиан Мюлер бе изгонен.

Волфсбург записа втора поредна победа под ръководството на временния треньор Лоренц Гюнтер Кьостнер, след като се справи с ФСВ Франкфурт с 2:0. Диего откри резултата в 51-ата минута, а десет по-късно той асистира на Дост за второто попадение.

За осминафиналите се класираха още Щутгарт, Карлсруе и Кикерс Офенбах.