Валенсия изпоти Барселона и върна интригата в Примера

09:20
Барселона завърши 2:2 при гостуването си на Валенсия в късния съботен мач от 33-я кръг испанската Примера и загуби точки за пръв път от 7 мача насам. Зрителите на "Местая" станаха свидетели на страхотен мач и 4 гола, а интригата в шампионата се върна.

Двубоят започна добре за "каталунците" и след хубава комбинация с Андрес Иниеста, Лионел Меси откри резултата в 24-а минута. В края на полувремето обаче "прилепите" обърнаха развоя на срещата изцяло в своя полза. Хедвиг Мадуро в 43-а минута изравни, а две по-късно Пабло изведе Валенсия напред в резултата. Халфът отбеляза след добра комбинация с Хуан Мата и домакините се оттеглиха на почивката с гол преднина.

През второто полувреме Барселона атакуваше, но контрите на "прилепите" бяха много опасни. Давид Вия можеше да удвои за Валенсия, а Тиери Анри на два пъти имаше шанс за изравнителен гол. Френският нападател обаче се реваншира за пропуските си 5 минути преди края и "каталунците" успяха да стигнат до точката.

Барса е лидер в Примера със 7 точки преднина, но ако днес Реал Мадрид победи Севиля, интригата в първенството ще се върне, тъй като разликата между тима на Пеп Гуардиола и "кралския клуб" ще стане 4 точки.

david_villa_97
26.04.2009 18:59

Вие освен да се псувате друго правите ли? коментирайте мача, а не се псувайте!Иначе Амунт валенсия! Много силен мач. *thumb_up* *beer*

fawlty_towers
26.04.2009 15:37

Колкото до коментара на Vasil53 - ами какво да ти кажа....всички засади бяха правилно отсъдени а при гола на Анри много добре се видя, че нямаше никакво нарушение срещу Сезар.

26.04.2009 15:36

Ами какво да кажа..страхотен мач, много оспорван като положенията се редяха едно след друго и пред двете врати. Гуардиола подцени Валенсия - Барса си мислеха,че ще вземат мача лесно, но не стана така. Меси не беше във много добра форма, Е'тоо дали докосна повече от 4-5 пъти топката, единствено Иниеста и Дани Алвеш се мъчеха да направят нещо и Анри след като влезе...Може би каталунците мислиха за мача с Челси следващата седмица и не влязоха в двубоя много нахъсани.За интригата, наистина вече я има, тъй като Реал са съсредоточени само в първенството, докато Барса ще мисли и за ШЛ, а и ще са поизморени за Ел Класико.

ForzaMilan1899
26.04.2009 14:23

Да наистина няма такива симуланти , като Валенсия *sick* .После Роналдо симулирал..тия са като цял отбор от роналдовци

Castello
26.04.2009 14:09

Вбесяват ме подобни коментари, като този на Васил53 не е интересно, не е интересно когато Валдес подарява мачове на противника за пореден път при втория гол за Валенсия защитниците решиха че няма смисъл да извършат нарушение .. а другата рибка Сесар Санчез, какво да го коментирам държеше се за главата сякаш са го пребили .. контакт нямаше .. а и той изглеждаше доста добре и в кондиция преди топката да премине гол линията. Ще го кажа за пореден път Валдес не е за Барселона, а валенсианци показват страхотен футбол и не се нуждаят от такива фенове, които вместо да съсредоточат вниманието си върху играта на отбора си се стремят да нападат противника .. ><

Vasil53
26.04.2009 12:29

Гледах мача който беше доста равностоен ! Съдиите крепеха доста Барселона като недаваха много пъти фалове за Валенсия ! На два пъти Вия можеше да излене срещу Валдес но съдиите дигаха несъщесвуващи засади ! Стигна се до 86 минута когато вратарят на Валенсия Цесар хвана топката но бе избутан от играч на Барселона и това естествено остана незабелязано от главния и страничния съдия и от тази ситуация се получи резултата 2-2 ! Доста жалки изглеждаха Бареселона но ще кажа само едно : САМО ВАЛЕНСИЯ *thumb_up*

Dido1912
26.04.2009 12:21

barcata_ , и аз съм виждал от вас безброй НЕСЪЩЕСТВУАЩИ ДУЗПИ. Виждал съм също така и два образа които вкараха гол с ръка. *wink*

barcata_
26.04.2009 12:16

абе който не разбира от тая игра за кево пише тъпи и дреазнещи коментари.... или просто мразите барса и да се заяждате....гледайте си жалките отбори и си мълчете само за барса свирят и са те бележат в 90 мин... ае само ние да вас яд ли вие а за фенките на реал само ще кажа
че съм виждал как ви дават дузпа а нарушението е извън наказателното поне 3м. и червен на ваш играч но съдията него гони
такаче си малчете и не се заяждайте *stop*

Dido1912
26.04.2009 12:09

stoi4o000, мога да ти изброя поне 3-4 мача във които вие се отървавате след 90 минута, така че недей да спориш, защото мога да го докажа и тогава вече ще ти стане доста тъпичко *wink*

stoi4o000
26.04.2009 12:03

Dido1912 тъпо келешче Барса се измуквали края на мача колко пъти Реал са се измъквали...поне гола беше 86 мин а не 92...

denso_90_vn
26.04.2009 11:50

Yes , Yes и пак едно голямо Yeeeeeees !!! *joking* *beer* най после Барса збърка и не срещу кого да е а Валенсия 1 Много ме кефят валенсия и се радвам че не се дадоха на Барса !

Marine_pz
26.04.2009 11:42

shitfyyy Ти кфо да не би да казваж 4е е Силно?!скоро да си виждал ИСПАНСКИ ОТБОР да побеждава АНГЛИИСКИ ОТБОР?!?!?МОже ли реал мадирд да падне от ливерпоол 5-0?!има един отбор барселона каде го мислете за силен и ве4е секи испанското първество е голямо!!

shitfyyy
26.04.2009 11:31

marine_pz ти си умствено изостанал просто.

barcelonafvr
26.04.2009 11:08

Некадърен си ТИ !!! Барса играят на 3 фланга клесак мръсен.Реал играят на хуя ми !!! А до колкото мача с Валенсия 2:2 е добър резултат сравнение с играта която показаха Валенсия защото гонеха 3-тото място.

Dido1912
26.04.2009 10:46

WINNER_BG, явно гледаш футбол от 5-6 месеца . . . Явно не знаеш на какво е способен отбора на Реал Мадрид, но няма да ти обеснявам. Ще си говорим след мача , а ти си кудкудякай там за " требълите " които е невъзможно да спечелите *evil*

WINNER_BG
26.04.2009 10:16

*lol*
ето това не мога да си го обясня как с тази моментна форма реал ще бие барса за 45 мин. даже въобще не виждам как ще ги бие и за 4500 мин. ?
просто това е сезона на Барселона и никой не може да го отрече - напълно реално е да вземат требъл като само в шампионската лига е малко по съмнително предвид отборите на полуфинал но няма невъзможни неща още по малко че милан при 3 английски отбора станаха шампион *wink*

Dido1912
26.04.2009 10:08

Напълно нормално за каталунската сган да се измъкват в края на мача. На БЕРНАБЕУ обаче това няма да стане, защото Реал ще ги унищожи още до 45 мин. ХАЛА МАДРИД *beer*