Левски спечели с 3:0 срещу Пирин

18:52
Левски спечели с 3:0 срещу Пирин Разлог в първи мач от турнира за купата на България и си осигури комфортен аванс преди реванша в края на ноември. Сините надвиха с лекота непретенциозния си съперник, но не впечатлиха с играта си.

Резултатът бе открит от Кристовао Рамос след красив удар от воле в 29-ата минута. Той бе един от малкото титуляри в стартовия състав на Илиан Илиев, заедно с Ромен Ели и Владимир Гаджев.
Рамос бе в пасивна засада, когато топката бе пратена към Александър Башлиев в назателното поле, защитникът овладя, изчака съотборникът му да се върне в чиста позиция, вдигна топката към него и португалецът я заби в мрежата на гостите.

Иначе първото положение бе в петата минута, когато Рамос центрира от корнер, а Жоао Силва засече топката с глава, но макар и точен, ударът му не затрудни Аршинков. Десет минути по-късно грешка на Марсиньо позволи на Ласков да изведе Фикийн в наказателното поле, но той не уцели вратата и така пропиля добър шанс за гостите.

Като цяло обаче първото полувреме бе доста скучновато. Левски игра бавно и разконцентрирано, а отборът на Иван Стойчев - дълбоко прибран в своята половина. Което съответно сведе до минимум интересните положения.

Началото на второто полувреме не се различаваше по нищо от това, което се случи през първата част. Левски опитваше да напада, най-вече отдясно където бе Рамос, но без кой знае какъв успех. Все пак Цонев и Рамос комбинираха, за да изведат Жоао Силва, но останал сам срещу Аршинков, той не уцели вратата.

В 57-ата минута португалската комбинация се повтори, но този път резултатът бе гол. Рамос излъга отдясно Стефан Илиев, центрира остро и Жоао Силва реализа с глава от няколко метра за 2:0. Така той се разписа във втори пореден двубой, след като в събота вкара и във вратата на Локомотив Пловдив.

Малко по-късно Цонев бе сменен, като влезлият Нуно Пинто мина отляво на отбраната, а Старокин бе преместен в халфовата линия като партньор на Гаджев.

Четвърт час преди края нов добър пробив на Рамос отдясно даде шанс на Райков да покачи на 3:0. Силният изстрел на полузащитника обаче бе спасен от Аршинков. В следващата атака на сините, развила се отново отдясно, Марсиньо изведе Башлиев, той намери Жоао Силва, но неговият удар бе блокиран.

Минута по-късно обаче Христо Йовов с глава все пак покачи на 3:0, след като засече центриране на Нуно Пинто. Попадението бе 85-о за Йовов със синия екип във всички турнири, с което той се изравни с легендата Сашо Костов. Двамата са на 11-о място във вечната клубна ранглиста, а при следващото си попадение ветеранът ще стигне котата на Асен Пешев – Капуй и Даниел Боримиров.

Минута след като влезе в игра резервата Илиян Йорданов имаше шанс да направи 4:0, но ударът му бе спасен от Аршинков.