Михайлов с нов силен мач за Твенте

18:50
Българският национален вратар Николай Михайлов запази суха мрежа при визитата на Твенте днес на Валвайк в 10-ия кръг на Ередивизи. Твенте се наложи с 1:0 и събра 25 точки, с които държи първата позиция в класирането. На 2-о място с една по-малко е ПСВ Айндховен, който спечели с 2:1 при гостуването си на Цволе.

През първото полувреме гостите демонстрираха добра защита и превес при владеенето на топката. 40 минути след началото на играта, след като Кастайнос центрира, топката беше избита, но Тадич бе на добра позиция и откри резултата за Твенте. В продължението на първото полувреме Букари (Ваалвийк) стреля към вратата на Твенте, но Николай Михайлов спаси изстрела.

В 87-ата минута Йозефсон отправи силен удар към вратата на Твенте, но срещна гредата. При последвалия корнер Михайлов се намеси авторитетно и улови топката. В последните минути домакините опитаха да стигнат до изравнителен гол, но без успех.