Аякс и Фейенорд не излъчиха победител

16:42
Аякс и Фейенорд
не излъчиха победител
С гол на Пеле в последната минута отборът на Фейенорд измъкна равенство 2:2 срещу вечния съперник Аякс в голямото дерби на холандския футбол. Грациано Пеле вкара зрелищен гол, като овладя топката на коляно и от въздуха я прати в мрежата на Кенет Вермеер за крайното 2:2.

Аякс доигра мача с 10 души след червен картон на Никлас Мойсандер в 75-а минута. Аякс поведе с гол на Кристиан Ериксен в 12-а минута, а Жан-ПТол Ботю изравни в 23-а минута. Зим де Йонг отново даде преднина в резултата за гостите от Амстердам три минути след почивката, но Пеле донесе точката за Фейенорд. В добавеното време Пеле бе близо до победен гол за Фейенорд, но ударът му с глава бе париран от вратаря на Аякс. По-късно днес лидерът в класирането Твенте с Николай Михайлов гостува на Ваалвийк.