Сент Етиен победи Рен

10:03
Сент Етиен победи с 2:0 като домакин тима на Стад Рен в първа среща от десетия кръг на френското първенство.

Пиер-Емерик Аубемаянг откри резултата в 22-ата минута, а четири минути след почивката Рено Коаде реализира втория и решителен гол за домакините. В добавеното време нападателят Мелвут Ердинг получи червен картон и остави гостите с човек по-малко на терена.

Сент Етиен не изгуби предишните си четири двубоя, в които поведе в резултата, но постигна само един пълен успех. Рен не можеше да разчита на контузените Ян Мвила и Крис Мавинга и в тяхно отсъствие представянето на отбора беше неубедително.

Победата изкачи Сент Етиен на четвърто място в класирането с актив от 15 точки. Рен се намира на десета позиция в Лига 1 с две точки по-малко.