Лион - Пари Сент Жермен 0:0 за Марсилия

09:49
Лион и Пари Сент Жермен завършиха 0:0 в петъчното дерби от програмата на 33-я кръг във френската Лига 1. Ремито изглежда самоубийствено, тъй като при победа на Олимпик Марсилия утре срещу Лил, преднината на временния лидер ще стане 6 точки.

Въпреки двете нули, претендентите за титлата изиграха интересен мач, в който домакините създадоха повече положения пред противниковата врата.

След равностойно начало Лион постепенно взе инициативата. Жуниньо и Карим Бензема отправиха опасни удари към вратата на гостите, но Микаел Ландро и късметът спасиха парижани. В 43-а минута "лъвовете" имаха и претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. През второто полувреме отново Жуниньо и Бензема пропуснаха добри положения и двубоят завърши при без победител.

Лион е на 3-о място във временното класиране с актив от 61 точки, а Пари Сент Жермен е 4-и с една по-малко. Лидерът Олимпик Марсилия има 64.