Флуминенсе увеличи аванса си на върха в Бразилия

12:09
Лидерът Флуминенсе увеличи аванса си на върха след победа над Коритиба с 2:1 в среща от 33-ия кръг на бразилското първенство. Флу има девет точки преднина в челото пред втория Атлетико Минейро, но и мач повече.

Велингтон откри резултата в полза на Флуминензе в 16-а минута, а в 70-а минута асистира на Тиаго Невеш за втория гол за тима.  Коритиба върна едно попадение чрез Евертон Рибейро в 81-а минтуа.

Отборът на Сантос Сао Пауло записа трети шампионатен мач без победа, след като завърши 0:0 у дома срещу Наутико. Сантос доминираше през целия мач, но Неймар и компания направиха пропуски и не успяха да спечелят мача.

В класирането Флуминенсе е начело със 72 точки и мач повече, пред Атлетико Минейро 63, Гремио 59, Сао Пауло 55 и други.