Ливърпул победи Анжи, Даунинг със страхотен гол (видео)

23:55
Ливърпул победи с 1:0 като домакин Анжи Махачкала в интересна среща от Лига Европа.
Единственото попадение бе дело на Даунинг, който се разписа след страхотен изстрел.

Първото опасно положени за гол се откри пред домакините. В 21-вата минута Асайди проби по лявото крило и намери Джонсън, който стреля, но не сполучи. 3 минути по-късно и Шелви пропусна от отлична позиция. Руснаците отговориха с няколко пробива на Ето'о.

Защитата на Анжи се пропука в дясната си зона в 35-тата минута, когато Джонсън отново нямаше късмет в завършващата фаза. В самия край на полувремето Смолов шутира неточно и така двата отбора се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

Малко след подновяването на играта Джерард бе близо до гола, а в 53-тата минута резултатът най-накрая бе открит, след като Даунинг реализира великолепно попадение. Играчът на Пуул проби по лявото крило, след това навлезе към центъра и с прекрасен изстрел порази целта - 1:0 за мърсисайдци.

До края на мача с пропуски за гостите се отчетоха Ето'о и Гонзалес, а Джерард и Стърлинг създадоха опасности пред вратата на руснаците, но до нов гол не се стигна и така Ливърпул победи с 1:0 Анжи.

Пуул е с 6 точки след 3 кръга. Тимът от Махачкала с 4, толкова има и Удинезе, а Йънг Бойс е с 3.