Автогол донесе победа на Спартак М над Бенфика (видео)

21:39
Автогол на защитника Жардел донесе първите точки на Спартак Москва за сезона в Шампионската лига, след като руснаците надиграха гостуващия португалски тим на Бенфика с 2:1 като домакини.

Победният гол падна секунди преди почвиката, когато защитникът Жардел, който беше подложен на преса от нападателя Ари, пусна топката в мрежата на собствения си тим след отбито центриране на Евгени Макеев. Руснаците, които бяха без голяма част от контузените си тутуляри, поведоха в резултата още в третата минута на мача чрез Рафаел, а Бенфика стигна до изравняване след малко повече от половин час игра с гол на Лима.

Победата изкачи Спартак на трето място в група "G", докато Бенфика е на последно с две точки пасив. Селтик е втори с точка пред руснаците, а Барселона е убедителен лидер с пълен актив след първите два мача.