ЦСКА с категоричен успех в контрола (снимки)

18:29
ЦСКА победи в контролна среща тима на Димитровград 1947 с категоричното 4:0. За състава на Стойчо Младенов участие взеха предимно резервните състезатели, а по два гола отбелязаха Мишел Платини и Себастиян Скиорили.

Армейците започнаха по-дейно мача и в 4-ата минута след рикошет топката се озова в краката на Сержиньо, той обаче не съумя да я прати във вратата. Няколко секунфи по-късно Мишел Платини направи атрактивно изпълнение и стреля със задна ножица, но топката не намери очертанията на вратата.  В 5-ата минута Апостолов получи жълт картон за нарушение в централната зона на терена. В 9-ата минута домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Топката бе поставен фронтално срещу вратата на ЦСКА. Последва много силен удар на Апостолов, но Макенджиев отрази с една ръка. В 15-ата минута Тасио стреля от границата на наказателното поле, но твърде слабо и неточно. Минута след това Платини отправи изстрел от дъгата, но топката премина покрай дясната греда. В 17-ата отново Платини опита да изненада вратарят на Димитровград, но Александров пак спаси. В 20-ата минута Бернардо Тенгариня напредна по левия фланг на атаката, навлезе в наказателното поле и върна топката към точката за изпълнение на дузпа. Там Тасио стреля и откри резултата. Не закъсня и втория гол за ЦСКА. В 24-ата минута Себастиян Скиорили изскочи зад гърба на защитата и с точен пас намери непокрития Мишел Платини. За бразилеца не остана друго освен да прати топката в опразнената врата. В 26-ата минута след центриране от ляво, топката отиде към далечната греда, където Юнес Бенжелюн отправи слаб удар, топката бе спасена лесно от вратаря. В 32-ата минута Александру Пакурар опита своя късмет с плътен удар, но стражът на Димитровград спаси.

На полувремето бяха направени две промени в състава на ЦСКА, като Кириакидис замени Тенгариня, а Станко Йовчев се появи вместо Сержиньо. Под рамката на вратата пък застана Анатоли Господинов, на мястото на Благой Макенджиев. В 50-ата минута мощен удар на Апостолов разтресе дясната греда на вратата. В 53-ата минута Мишел Платини намери с перфектен пас Себастиян Скиорили, аржентинецът стреля слабо, но благодарение на рикошет излъга вратаря и топката се оплете в мрежата му. В 56-ата минута Колев излезе сам срещу Господинов, но ударът му бе разочароващ. В 58-ата минута юношата на армейците Васил Попов замени Джереми Родригес. В 65-ата минута Тасио получи пас в предни позиции, овладя топката, финтира бранител и стреля, но вратарят на Димитровград изби в ъглов удар. В 66-ата минута Тасио бе заменен от Петър Витанов.  В 69-ата минута Станко Йовчев бе изведен зад защитата на домакините. Останал сам срещу вратаря Йовчев опита да го прехвърли, но топката облиза напречната греда и излезе в аут. В 76-ата минута бе направена двойна смяна в ЦСКА. Емил Ботев и Христо Мартински замениха Милен Иванов и Юнес Бенжелюн. В 88-ата минута Мишел Платини отбеляза своя втори гол в мача.

ЦСКА започна със следния стартов състав:
Благой Макенджиев, Джереми Родригес, Ангел Грънчов, Юнес Бенжалюн, Сержиньо, Александър Пакурар, Тенгариня, Милен Иванов, Себастиян Скиорили, Мишел Платини, Тасио

Димитровград започна със следния стартов състав: Александров, Делчев, Камов, Йорданов, Митев, Георгиев, Сантов, Христов, Матев, Апостолов, Колев.

По взаимна договорка на двамата треньори бяха направени неограничен брой смени.