Уникално! Боливийски страж отрази три повторения на една дузпа (видео)

21:30
Вчера отборите на Университарио Сукре и Ориенте Петролеро не успяха да се победят в скандален мач от първенството на Боливия.

Двубоят, който приключи при резултат 1:1, бе изпъстрен с много спорни ситуации и червени картони. Най-запомнящият се момент в срещата се разигра 16 минути преди последния съдийски сигнал, когато домакините получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Габриел Риос, който не успя да преодолее стража на гостите Карлос Ариас. Главният арбитър обаче нареди дузпата да се повтори, а протестите на футболистите на Ориенте Петролеро не дадоха резултат. Впоследствие Риос отново се ангажира с изпълнението на наказателния удар, но и вторият му опит да изведе отбора си напред в резултата не се оказа сполучлив, след като Ариас майсторски улови и другия ъгъл.

Като на шега съдията даде директива ударът от бялата точка да бъде повторен още веднъж. В резултат на това нервите на госите не издържаха и на терена се получи голямо разбъркване. След около 10 минути прекъсване митичната дузпа бе поверена на Едгар Ескаланте, който по ирония на съдбата също не съумя да накаже Ариас. Така двата отбора поделиха точките, а вратарят на Ориенте Петролеро направи мача на живота си.