10:00
Монпелие
загуби срещу
Рен
Френският първенец Монпелие, който в сряда ще бъде домакин на гръцкия футболен клуб Олимпиакос в мач от Шампионската лига, се смъкна до 16-о място в класирането на Лига
1 след загуба с 1:2 срещу Рен.

Жан Макун даде аванс домакините в 13-та минута, когато засече центриране от корнер на Жулиен Фере, а Мевлут Ердиндж удвои аванса на Рен с удар покрай вратаря Лоран Пионие малко след почивката. Юнес Белханда намали за Монпелие с гол от дузпа 21 минути преди края, но попадението се оказа само почетно за шампионите.

Тулуза се изкачи на трето място в класирането след победа с 4:0 над Евиан Тонон Гаяр, като два гола за успеха вкара Емануел Ривиер. Същото стори и Венсан Абубакар при победата на Валансиен с 6:1 над Лориен, с което неговият тим зае четвъртата позиция.

По-късно днес Олимпик Марсилия ще има възможност да възстанови преднината си срещу Пари Сен Жермен на върха, след като столичаните победиха с 1:0 Реймс в събота. 9-кратните шампиони гостуват на Троа.