Лацио удари Милан с 3:2, уникално попадение на Кандрева (снимки и видео)

23:42
Лацио победи Милан с 3:2 на стадион "Олимпико" в едно от дербитата от осмия кръг на Серия А.

Орлите излязоха напред в резултата в 25-та минута, когато Ернанес шутира от дъгата, топката рикошира в бранител на росонерите и подлъга Марко Амелия, който не успя да спре полета й.

Това попадение вдъхнови домакините, играта им се развижи и те взеха контрол върху двубоя.

Четири минути преди почивката дойде най-красивият епизод в срещата. Антонио Кандрева удвои преднината на Лацио с мощен удар по диагонал от далечна дистанция. Топката описа плавна дъга и влетя в горния десен ъгъл на Амелия.

Втората част стартира по начина, по който завърши първото полувреме - с гол за столичани. Кандрева проби по десния фланг и с меко центриране намери Мирослав Клозе непокрит на границата на малкия пеналт. Таранът на Лацио обикновено не пропуска от подобна позиция. Така стана и сега. Преднината на орлите стана класическа.

Футбоистите на Милан успяха да реагират и опитаха да натиснат своя опонент. В 60-та минута росонерите върнаха едно попадение. Алешандре Пато, появил се като резерва, остро центрира от фаул, а Найджъл Де Йонг успя леко да отклони топката, която заблуди Бизари и влезе в мрежата му.

Десет минути по-късно Ернанес с мощна тупалка от около 30 метра затрудни сериозно Амелия, който изби, а при добавката орлите не успяха да вкарат четвърто попадение.

Този пропуск ентусиазира гостите и 12 минути преди края най-добрият играч на Милан в последния месец Стефан Ел Шараауи върна още един гол. Египтянинът пое топката по левия фланг, нахлу в наказателното поле и с диагонален удар намери долния ляв ъгъл на Бизари. Наставникът на Лацио Владимир Петкович не можеше да повярва какво се случва. Ако в края на първото полувреме в очите на Пато имаше сълзи, то към края на мача в щаба на орлите бяха видимо притеснени.

Играчите на Лацио удържаха на опитите да противника да стигне до трети гол и в крайна сметка се поздравиха с победата. Така столичани събраха 18 пункта и са на трета позиция в Серия А. Милан е на 11-та позиция със седем точки от осем мача.