Байерн постави нов рекорд в Бундеслигата

18:58
Лидерът Байерн Мюнхен постави нов рекорд за най-добро начало на сезона в германското първенство по футбол, след като разгроми с 5:0 Фортуна Дюселдорф като гост и спечели осма поредна победа.

Марио Манджукич даде аванс на баварците след близо половин час игра, а Луис Густаво беше точен за 2:0 до почивката. Два гола на Томас Мюлер и един на Рафиня оформиха крайния резултат, с което Байерн Мюнхен поведе с 12 точки на отбора на Борусия Дортмунд в битката за титлата. Шампионите от последните две години загубиха областното си дерби срещу Шалке с 1:2 у дома.

Новаците от Айнтрахт Франкфурт продължиха прекрасната си серия в Бундеслигата, след като победиха с 3:1 Хановер и останаха на второ място във временното класиране. Те изостават на пет точки от Байерн Мюнхен.

Байер Леверкузен измъкна равенство 2:2 срещу Майнц, след като Гонсало Кастро отбеляза гол за точката в 87-та минута. Волфсбург пък падна на последно място в класирането след загуба с 0:2 от Фрайбург у дома.