Полша и Англия поделиха точките след здрава битка във Варшава (видео)

19:49
Полша и Англия завършиха с 1:1 в световна квалификацията за Мондиал 2014.

Съперниците изиграха първо полувреме, в което преобладаваше битката, а чистите голови ситуации липсваха. Все пак домакините създадоха по-опасните положения. Няколко високи топки пред вратата на Трите лъва сериозно затрудниха защитниците пред Харт. В 28-а минута пък диагонален шут на Левандовски мина встрани. В 31-а минута обаче Рууни засече центриране на Джерард от корнер и Англия поведе. До края на първата част Полша се опита да изравни, но гостите се представиха добре в защита.

И след почивката домакините не се отказаха да търсят поне равенството. Усилията им дадоха резултат в 70-а минута, когато Глик с глава след центриране от корнер вкара за 1:1. До края мачът бе напрегнат, но в крайна сметка завърши без победител.

Стартови състави:

Полша: Тайтън, Пишчек, Василевски, Глик, Вавржиняк, Кричовяк, Полански, Вжолек, Обраняк, Гросички, Левандовски

Англия: Харт, Глен Джонсън, Ягиелка, Лескът, Коул, Милнър, Карик, Джерард, Клевърли, Рууни, Дефоу