CR7 с рекорд, Португалия се дъни отново (видео)

08:38
Късно попадение на Елдер Пощига спаси Португалия от изненадваща домакинска загуба от Северна Ирландия в среща от група F. Мачът завърши 1:1 и след поражението преди четири дни от Русия, португалците вече изостават на 5 точки от лидерите. Руснаците пък имат 12 точки, след като победиха Азербайджан с 1:0 с гол на Роман Широков в 83-ата минута от дузпа.

Попадението за Пощига е под номер 23 за него с националния отбор, а звездата на тима Кристиано Роналдо изигра своята среща под номер 100. Гостите от Северна Ирландия откриха резултата в 30-ата минута чрез крилото на Абърдийн Найъл Макгин, който завърши по перфектен начин една контраатака.

Под проливния дъжд Пощига изравни на "Ещадио до Драгао" 11 минути преди края на мача. Преди това Роналдо, който стана най-младият състезател със 100 и повече мача за страната, на няколко пъти пропусна да вкара. Иначе домакините започнаха вихрено мача и в първите пет минути на два пъти Кристиано пропусна да прати топката в мрежата, а в 36-ата минута при поредното меле защитникът Крейг Качкърт едва не прати топката в собствената си врата.Нескопосаното му изчистване обаче се отби в гредата.