Германия изкърти Ейре (снимки и видео)

23:50
Германия разгроми Ейре с 6:1 като гост в среща от група С на квалификациите за Мондиал 2014 година.

Дъждът от попадения в мрежата на Уестууд стартира в 32-та минута, когато Марко Ройс откри резултата след асистенция на Шмелцер. Пет минути преди почивката отново Рой покачи на 2:0, като този път головото подаване бе дело на Жером Боатенг.

В 55-та минута Месут Йозил направи резултата класически, разписвайки се от дузпа. Пет минути по-късно Мирослав Клозе се възползва от пас на Мюлер и наниза четвърти гол.

После дойдоха минутите на Тони Кроос. Халфът на Байерн Мюнхен отбеляза пети гол за Бундестима в 61-та минута, а седем минути преди края на срещата отново Кроос заби и шесто попадение в мрежата на ирланците.

Почетният гол за Ейре бе дело на Анди Киог във втората минута на даденото от арбитъра продължение.

След тази среща Германия е на първо място в групата с девет точки от три мача, докато Ейре е на трета позиция с успех и поражение от първите си две срещи.