Испания разнищи Беларус (снимки и видео)

22:54
Актуалният европейски и световен шампион Испания спечели гостуването си на Беларус с категоричното 4:0 в световна квалификация.

Ла Фурия нямаше сериозни затруднения срещу възпитаниците на Георги Кондратиев, които бяха наказани с хеттрик на Педро Родригес и един гол на Жорди Алба.

Младият бранител откри резултата в 12-ата минута, а малко по-късно Педро удвои преднината на испанците. През втората част на двубоя нападателят на Барселона добави още два гола за успеха на своя тим и блесна с хеттрик.

В друг мач от група "I" представителните отбори на Финландия и Грузия не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1.

След тези два мача Испания оглави класирането в групата, изравнявайки се по-точки с Франция, който обаче е с по-лоши голови показатели. Беларус остана на последната 5-а позиция без спечелена точка. Грузия се смъкна на 3-а позиция с 4 пункта, а Финландия е 4-и с 1.