Италия разби мечтите на Армения по пътя към Бразилия (снимки + видео)

22:16
Италия спечели гостуването си на Армения с 3:1 в мач от група "В" на квалификациите за Световното първенство в Бразилия, което ще се проведе през 2014-а година.

Възпитаниците на Чезаре Прандели започнаха по-добре срещата и още в 11-ата минута успяха да открият резултата чрез Андреа Пирло, който бе точен от 11-метров наказателен удар, отсъден за игра с ръка на Храир Мкоян в наказателното поле на домакините.

Впоследствие арменците вдигнаха оборотите и усилията им да се върнат за трите точки дадоха резултат, след като в 27-ата минута Хенрих Мхитарян матира Джанлуиджи Буфон за 1:1.

През второто полувреме на двубоя факторът "опит" се оказа от решаващо значение. Скуадра адзура отново съумя да излезе напред в резултата, но този път с попадение на Даниеле де Роси в 64-ата минута. Малко преди края на мача голмайсторът на италианците Пабло Освалдо сложи окончателна точка на спора на стадион "Храздан" и оформи крайното 3:1.

Така Италия затвърди лидерската си позиция в група "В" със 7 точки, а Армения остана на 4-а позиция с 4 по-малко.