Бундестима излиза с траурни ленти срещу Ейре

18:57
Футболистите на Германия ще играят с траурни ленти тази вечер в квалификационния мач за Мондиал-2014 срещу Ейре в памет на първия голмайстор на финала на Световното първенство през 1966 година Хелмут Халер, починал в четвъртък на 73-годишна възраст.

Бившият футболист почина вчера в дома си в Аугсбург, като причина за смъртта е белодробна инфекция.

Централният нападател Хелмут Халер отбеляза първия гол в 12-та минута на финалния мач на Световното първенство през 1966 година на стадион "Уембли" срещу Англия, в който Англия победи ФРГ с 4:2 след продължения и спечели световната титла.

Халер има 33 мача с фланелката на ФРГ в периода 1958-1970-та година и е отбелязал 13 гола, в това число 6 на Световното първенство в Англия през 1966 година.