Барса разби Севиля, Меси гледа от пейката

08:50
Барселона разби Севиля с 4:0 у дома в дербито от 32-я кръг в испанската Примера. Убедителният успех върна преднината от 6 точки на каталунците пред единствения им съперник за титлата Реал Мадрид. Поредният успех за тима на Гуардиола бе постигнат без капитана на тима Карлес Пуйол и аржентинското чудо Лео Меси, които бяха оставени да почиват на пейката.

Още в 3-а минута Андрес Иниеста откри резултата със страхотен далечен удар. Самуел Ето\'о в 17-а покачи на 2:0 и Барса се оттегли на почивката с комфортен аванс. В 49-а минута Шави направи резултата класически, а пет по-късно Тиери Анри оформи крайното 4:0.

Валенсия спечели гостуването си на Бетис с 2:1 в друг интересен мач от програмата на испанския шампионат. Давид Вия в 66-а и 79-а минута вкара два гола за "прилепите", а Рикардо Оливейра в 87-а върна едно попадение за своите.