Юве се измъчи, но надви Сиена (снимки и видео)

18:15
Ювентус победи Сиена с 2:1 като гост в среща от седмия кръг на Серия А.

Така Старата госпожа записа шестият си успех от началото на сезона и е на първо място във временното класиране с 19 точки.

Срещата с тосканците започна добре за шампионите, които откриха резултата в 14-та минута. Андреа Пирло получи шанс да стреля от фаул от добра позиция. Бившият футболист на Милан изненада противниковия вратар Пегово, като шутира под стената и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

До почивката Юве имаше предимство във владеенето на топката, но Сиена показа добър футбол на контраатака и на няколко пъти възпитаниците на Серсе Козми отправиха трудни въпроси към отбраната на гостите.

В даденото от съдията продължение на първата част Анджело предололя Де Челие по десния фланг и центрира на задна греда, където Емануеле Калайо бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата на Буфон - 1:1.

Още на полувремето грешникът Де Челие бе заменен от Асамоа, а пък торинци започнаха яростно втората част. Юве притисна Сиена и почти всяка атака на Старата госпожа вещаеше опасност.

Въпреки това обаче, към 80-та минута резултатът бе равен, а Калайо и Росино пропиляха страхотно положение за гол в 78-та минута при една контра на тосканците.

Масимо Карера реагира, като извади Мароне и на негово място пусна Куалярела. Така гостите заиграха в схема 4-3-3, което обърка играчите на Сиена.

Шест минути преди края след корнер Джовинко получи по левия фланг, на границата на пеналта. Джобният нападател центрира на задна греда, там Киелини с глава върна към точката на дузпата, откъдето Маркизио от воле прати топката в долния ляв ъгъл на Пеголо и донесе победата на своя отбор. Това бе първият гол за Клаудио Маркизио през този сезон.