Хазуров и Гай главни герои в голова драма

09:30
Българският нападател Костадин Хазуров се разписа при равенството 2:2 на Лиерс при гостуването на Локерен в среща от десетия кръг на белгийското футболно първенство.

Хазуров, който игра цял мач, беше точен в 51-та минута. Той засече топката след центриране на Джефри Хайреманс и реализира третия си гол за сезона в шампионата. Българинът имаше още няколко добри голови положение, от които не успя да се възползва.

Домакините поведоха с 2:0 до 32-та минута с голове на Де Пау и Патоси. Хазуров върна един гол, а в 90-та минута Ибрахима Гай, който преди няколко сезона игра в българския ЦСКА, си отбеляза автогол.

Лиерс е на 13-то място в класирането с 10 точки актив. Лидер е Брюж с 21 точки и мач по-малко.