Евиан Тонон попари Монпелие с хеттрик на Хелифа

21:05
Нападателят от Тунис Сабер Хелифа реализира хеттрик при победата на Евиан с 3:2 като гост над шампиона Монпелие в мач от осмия кръг на френското футболно първенство.

Хелифа откри резултата в 31-та минута, след като се озова сам срещу вратаря след грешка в отбраната на домакините. До края на полувремето обаче Монпелие успя да обърне резултата в своя полза, благодарение на голове на Марко Естрада и Сюлейман Камара.

През втората част домакините контролираха играта, а футболистите на тима на два пъти уцелиха гредите. Тимът на Евиан стигна до победата с нови два гола на Хелифа в 62-та и 89-та минута. Той изравни с хубав далечен удар, а в края на мача се възползва от бърза контраатака, за да оформи своя хеттрик.

Така Монпелие все още няма победа като домакин от началото на шампионата и заема 13-о място в класирането с 8 точки актив. Евиан е на 14-та позиция също с 8 точки.