Харт излъга Виктъри с 2:1 в дербито на Мелбърн

12:30
Дербито на Мелбърн завърши с малко очаквана, но напълно заслужена победа за Харт. Хората на Джон Алойзи бяха по-добре организираният тим, с повечето положения и заслужено се поздравиха с пълния комплект точки. Докато радостта от спечеленото дерби ще властва в лагера на гостите поне до следващия им мач срещу Уелингтън Финикс, по всичко личи, че Виктъри отново ще имат проблеми с класирането за финалните серии, което означава, че пред треньора Постекоглу има доста работа за вършене, ако той иска да запази мястото си.

Отборите на Мелбърн Виктъри и Мелбърн Харт се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 в полза на гостите. Именно ,,сърцата" бяха тези, които имаха инициативата през по-голямата част на първите 45 минути и логично поведоха след четвърт час игра. След многоходова атака отдясно и с малко късмет, топката се озова в краката на Дейвид Улямс, който от близко разстояние не сбърка - 1:0 за Харт.

,,Сините" не се забавиха с отговора си и след перфектен пробив отдясно на нападението на Виктъри, Арчи Томпсън достави топката на крака на Маркос Рохас, който от 3-4 метра изравни. Това бе и първият гол на бившия играч на Уелингтън Финикс за Виктъри.

Противно на логиката гостите бяха по-активни, след като получиха гол и в 31-та минута играч на "сърцата" отправи опасен удар от около 20 метра, но Лоурънс Томас показа майсторство и изби в ъглов удар.

В 39-ата минута Ричард Гарсия отново подложи на изпитание стража на домакините, но ударът му с глава бе спасен. В ответната атака ,,сините" също имаха положение за гол, но изстрелът с глава на Арчи Томпсън бе изваден в корнер от Клинт Болтън. Пет минути по-късно Маркос Флорес разтресе напречната греда на ,,сърцата", но попадение отново нямаше.

120 секунди преди края на 4-минутното продължение на първата част Мелбърн Харт излезнаха за втори път напред в резултата. Нападение отдясно доведе до прострелно центриране на Дуганджич, което намери непокрития Дилън МакКалистър - 2:1 за "сърцата".

Второто полувреме започна така, както завърши и първото - с по-добра игра от страна на момчетата на Алойзи. В 49-ата МакКалистър имаше добра възможност да увеличи преднината на своя тим, но ударът му мина на около метър от дясната греда на Томас. След това положение играта се изостри и грубите влизания преобладаваха за сметка на красивите отигравания, които показаха двата състава през първите 45 минути.

От средата на втората част футболистите на Виктъри упражниха по-целенасочен и организиран натиск, от който обаче произлезнаха само няколко положения, без да се стигне до попадение.

60 секунди преди края на редовните 90 минути контраатака на ,,сърцата" за малко не завърши с трети гол в тяхна полза, но Уилямс не успя да преодолее Томас в ситуация ,,1:1" и би право в тялото му.

В ответното нападение за ,,сините" Арчи Томпсън изпорти златна възможност за изравняване на резултата, след като от около 7-8 метра би високо над вратата на Клинт Болтън. Така над 40 000 на стадион ,,Етихад" видяха третата победа на "сърцата" над градския им опонент, с която убедително поведоха в това градско съперничество.