Халф на Шалке претърпя операция

14:15
Полузащитникът на Шалке 04 Юлиан Дракслер претърпя операция заради фрактура на лъчевата кост на лявата ръка, съобщи "ДПА". 19-годишният футболист получи травмата в снощния мач от Шампионската лига срещу Монпелие в Гелзенкирхен.

Той изравни резултата за 1:1 през първото полувреме, а след това беше спънат в наказателното поле и Клаас-Ян Хунтелаар изведе германците напред от отсъдената дузпа. При нарушението на Гари Бокали, който получи червен картон в ситуацията, Дракслер падна лошо на лявата си ръка и получи фрактурата. Въпреки че завърши мача с човек по-малко, Монпелие стигна до равенството 2:2 с гол на Сюлейман Камара в последната минута.

В лагера на Шалке се надяват Дракслер да се възстанови бързо. Той ще може да тренира скоро със специална карбонова шина на ръката.