Шахтьор изпусна Юве в Торино, Челси разби Нордселанд (видео)

23:35
Шахтьор изпусна Юве в Торино, Челси разби Нордселанд  (видео)
Ювентус и Шахтьор Донецк завършиха 1:1 във втори мач от груповата фаза на Шампионската лига.

Първата сериозна възможност в срещата се откри пред гостите. В 6-а минута след остро центриране отляво, Мхитарян на далечната греда пропусна да се разпише. Двубоят бе равностоен и двуостър, като бианконерите дори отстъпиха инициативата на съперника в опит да организират опасни контри. В 13-а Адриано се размина с ново остро подаване пред Буфон. На отсрещната врата пък сантиметри не достигнаха на Матри да засече пас на Вучинич. В 18-а минута Пирло чудесно изведе Маркизио на добра позиция, но халфът би силно над вратата. В 23-а обаче, при поредната си опасна атака, Шахтьор откри. Алекс Тейшейра се оказа непокрит отдясно и матира Буфон – 0:1. Юве много бързо реагира. Две минути по-късно Бонучи бе намерен непокрит от корнер и със силен шут изравни. В 30-а изстрел на Матри бе спасен от Пятов. До края на първата част бианконерите бяха по-добрият отбор, но не успяха да стигнат до пълен обрат.

Юве започна по-активно второто полувреме. Шахтьор обаче се защитаваше добре и чакаше възможности за опасни контри. Домакините замениха и двамата си нападатели – Джовинко и Куалярела се появиха на терена за сметка на Вучинич и Матри. В 70-а минута Лишщайнер центрира опасно, но Маркизио на далечната греда не успя да стигне до топката. Три по-късно пък шут на Адриано мина на сантиметри покрай вратата на Ювентус. Играта на старата госпожа не вървеше и атаките се рушаха някъде пред наказателното поле на Шахтьор. В 82-а минута Вилян за малко да изненада Буфон с удар отдалеч. В 93-а отново той би в напречната греда. В крайна сметка двубоят завърши без победител.

Стартови състави:

Ювентус: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Лихщайнер, Асамоа, Маркизио, Видал, Пирло, Вучинич, Матри

Шахтьор Донецк: Пяков, Кучер, Рат, Ракицки, Хубшман, Фернандиньо, Вилян, Алекс Тейшейра, Сърна, Луис Адриано, Мхитарян

► В другия мач от групата Челси победи Нордселанд с 4:0 като гост. Хуан Мата отбеляза два гола за сините, а по един добавиха Давид Луис и Рамирес.