Соло \"балет\" на Игуаин остави Реал в играта

08:52
Реал Мадрид победи драматично у дома Хетафе с 3:2 и запази шансовете си за титлата в испанската Примера. "Кралския клуб" на два пъти изоставаше в резултата, но в крайна сметка стигна до успеха с гол на Гонзало Игуаин в 93-а минута.

Роберто Солдадо с глава откри за гостите в 10-а минута. Последвалият натиск на "белия балет" доведе до изравнителен гол на Игуаин секунди преди края на полувремето. Атаките на домакините продължиха и след почивката, но гол падна в тяхната врата. В 84-а минута Хуан Албин вкара второ попадение за Хетафе и гостите бяха на път да убият интригата в първенството.

Интересното обаче тепърва предстоеше. Две минути по-късно Гути изравни, а в 88-а реферът отсъди дузпа за Хетафе и показа червен картон на защитника Пепе. Хавиер Каскеро обаче пропусна от бялата точка, за да се стигне до 93-а минута, когато Игуаин отбеляза победния гол за Реал и запази шансовете на мадридчани за титлата.

Нумансия загуби у дома с 1:2 от Атлетик Билбао в другия игран снощи мач от 32-я кръг в Примера.