Фортуна Дюселдорф и Шалке 04 не успяха да се победят

23:20
Шалке 04 не успя да се наложи като гост над Фортуна Дюселдорф в зрелищен мач от 6-ия кръг на немската Бундеслига.

Кралскосините поведоха в резултата с попадение на холандското острие Клаас Ян Хунтелаар, който се разписа в 13-ата минута на срещата. 7 по-късно Жоел Матип покачи резултата на 2:0, а секунди след началото на второто полувреме домакините отговориха с гол на Дани Шахин.

В оставащите минути до края на двубоя тимът от Гелзенкирхен не съумя да запази преднината си, след като новакът от Дюселдорф се добра до равенство 2:2 чрез второ попадение на Шахин.

След края на този мач Шалке 04 и Форуна Дюселдорф увеличиха точките си съответно на 11 и 10, а и запазиха позициите си в първата петица на таблицата.