Арсенал написа 6-ца на Ковънтри, Шахин герой при обрат на Пуул

23:43
Арсенал разгроми с 6:1 Ковънтри в среща от 3-я кръг за Купата на Лигата.

Жиру откри резултата в  39-тата минута, а в 57-мата Чембърлейн покачи на 2:0. В 63-тата Аршавин направи резултатът класически.

До края на мача гостите отбелязаха почетно попадение, а за артилеристите се разписаха Мигел и Уолкът, който бе точен на два пъти.

Така топчиите навлизат в ритъм и бележат много за радост на феновете си.

Друг лондонски гранд Тотнъм също нямаше проблеми в тази фаза на надпреварата и победи с 3:0 като гост Карлайл след попадения на Вертонген, Тоусент и Сигурдсон.

Ливърпул изпита много повече проблеми, за да продължи напред. Трудностите пред мърсисайдци дойдоха и от далеч по-стойностния противник на тима - Уест Бромич. Домакините от У.Б.А. поведоха с гол на Томаш, но 2 попадения на Шахин доведоха до крайното 2:1 за Пуул. Вторият гол на Нури падна в 82-рата минута като с играта си той загатна, че в негово лице червените могат да разчитат на ключов футболист.