Домовчийски и Дуисбург с нова загуба

21:57
Домовчийски и Дуисбург
с нова загуба
Ново поражение претърпя Дуисбург в първенството на германската втора лига, този път с 0:3 при визитата на лидера Айнтрахт (Брауншвайг).

Българският нападател на зебрите Валери Домовчийски започна като титуляр и игра 83 минути, след което беше заменен от албанеца Кастрати. Нито Домовчийски, нито който и да е от съотборниците му обаче успяха да създадат заплахи за вратаря на домакините Давари.

Така след тази среща от 7-ия кръг сензацията Брауншвайг продължава да води в класирането с 19 точки, следвани от Енерги със 17. Дуисбург, където помощник треньор е Илия Груев, е на последното 18-о място само с 1 точка и вече очертаващ се сериозен кандидат за изпадане. Бившият защитник на Литекс Джемал Берберович игра пълни 90 минути за зебрите.

Утре Кайзерслаутерн с Илиан Мицански гостува на Бохум в среща от същия този 7-и кръг. При победа Лаутерите могат да съберат 15 точки и да се изкачат на 3-а позиция.