ЦСКА разгроми Марек с 5:0 в контрола, Платини вкара 4 гола

19:01
ЦСКА победи Марек с 5:0 в контрола, играна на "Царско село" като четири от головете бяха на Мишел Платини.

Всички голове в срещата паднаха през второто полувреме. Резултатът 1:0 откри Платини в 68-та минута след лошо изчистване от защитата на Марек. Само пет минути по-късно отново Платини отбеляза с глава за 2:0. Резултатът стана класически след още две минути, когато Нюаджи получи топката и реализира за 3:0. След още съвсем малко време Платини отбеляза хеттрика си за 4:0. Крайният резултат 5:0 беше оформен в 90-та минута отново от Платини.

Съставът на ЦСКА:

Първо полувреме: Благой Макенджиев, Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов (30-Грънчов), Михаил Венков, Лукас Саша, Илиас Кириакидис, Нджонго Присо, Анисе Абел, Сержиньо, Тасио (30-Тенгариня)

През второто полувреме в игра влязоха: Господинов (65-Макенджиев), Родригес, Янчев, Нюаиджи, Йовчев, Нилсон, Скиорили, Платини, Бенжелюн, М.Иванов