Генков отново се превърна в герой за Висла Краков

19:27
Българският нападател Цветан Генков класира Висла Краков на четвъртфинал в турнира за Купата на Полша. Висла се наложи с 1:0 над втородивизионния Варта Познан като гост.

Генков се разписа в 56-ата минута, след като довкара отбита от вратаря Лис дузпа. Страничният съдия маркира наказателния удар, който стражът на домакините от Варта отби в гредата. Топката се върна в полето и Генков я прати в мрежата. Израелският полузащитник Маор Меликсон беше подкосен в наказателното поле от Гжегож Барчак и сам се нае да изпълни наказателния удар. Вратарят на домакините обаче отби първия удар, но при добавката на българина нямаше никакъв шанс.

В 77-ата минута съдията даде нова дузпа за Висла заради нарушение на Бартковяк срещу Генков. Богуски обаче стреля в гредата и пропусна да даде по-сериозен аванс на гостите.

Генков започна като титуляр и игра цял мач, а попадението му е 6-о във всички турнири от началото на сезона.