Дженоа излъга Лацио на "Олимпико" (снимки и видео)

23:46
Дженоа победи Лацио с 1:0 на стадион "Олимпико" в Рим. Това бе среща от четвъртия кръг на Серия А.

Орлите доминираха през цялото време, но нямаха късмет пред гола, а Себастиан Фрей днес бе безгрешен.

Грифоните чакаха шанс на контраатака, при който да откраднат победата. И моментът дойде в 83-та минута.

Фрей изпълни удар от вратата, на централната линия Юрай Кучка с глава продължи топката към Антонели, който с едно докосване изведе Марко Бориело зад гърба на защитата на Лацио.

Нападателят си овладя добре топката, след което с удар по диагонала прати топката в долния ляв ъгъл. До края домакините пробваха с изспипани топки в пеналта на Дженоа да стигнат до точка, но в крайна сметка това не се случи.

Така Ювентус остана единственият отбор в Серия А, който продължава да е със стопроцентов актив след първите четири кръга на шампионата. Наполи е на второ място с десет точки, а третатата позиция е разделена между Лацио и Сампдория, които имат по девет пункта.