ПСВ с класически успех над Фейенорд, Манолев остана на пейката

20:34
ПСВ Айндховен размаза Фейенорд с 3:0 в дербито на 6-ия кръг в холандското първенство, а българският национал Станислав Манолев остана на резервната скамейка. След победата ПСВ
Айндховен събра 12 точки и се изравни с Аякс, като двата отбора си поделят 3-ото място. Днес Аякс се задоволи с 1:1 като гост на АДО Ден Хааг.

Начело в класирането остана Твенте, който постигна 6-а победа в 6 мача и с 18 точки е едноличен лидер. Българският вратар Николай Михайлов отново се представи на ниво в срещата. На 2-а позиция е сензацията на първенството Витес с 14 точки. След нулево първо полувреме домакините нанесоха своя удар в рамките на 13 минути през втората част. Ола Тойвонен откри резултата в 63-ата минута след подаване на Джерамейн Ленс, а в 73-ата Джеорджинио Вейналдум покачи на 2:0 след пас на Дрейс Мертенс. Крайното 3:0 оформи Лусиано Нарсинх в 76-ата минута.

Резултати от 6-ия кръг: АДО Ден Хааг- Аякс 1:1, Твенте- Хееренвеен 1:0, НАК Бреда- АЗ Алкмаар 2:1, ПСВ Айндховен- Фейенорд 3:0. От петък и събота: Рода (Керкраде)- Утрехт 0:1, Цволе- Грьонинген 1:2, РКС Валвайк- Венло 1:1, Витес (Арнхем)- Хераклес 1:1, НЕК Неймеген- Вилем II 0:0.