Шок за Интер, Сиена подчини нерадзурите на "Сан Сиро" (снимки и видео)

18:04
Интер изненадващо загуби от Сиена с 0:2 на стадион "Сан Сиро" в среща от четвъртия кръг на Серия А.

Това бе второ поредно домакинско поражение за миланския гранд в Калчото.

Преди почивката домакините не успяха да намерят отговор на добре сгъстената отбрана на тосканците.

Това изнерви възпитаниците на Андреа Страмачони, които се хвърлиха в бесни атаки през второто полувреме. Отвориха се много свободни пространства в отбраната на нерадзурите и в 73-та минута гостите откриха резултата.

Росина направи забележителен пробив по десния фланг, след което подаде на капитана Симоне Вергасола. Халфът направи красиво двойно с Калайо и от чиста позиция в наказателното поле преодоля Ханданович.

Нерадзурите направиха отчаян опит да изкопчат поне точка. Това не се случи. В даденото от рефера продължение на мача Сесту проби отдясно, центрира и Валиани с глава оформи крайния резултат. Това бе първата победа на Сиена срещу Интер в историята.