Бербо с асистенция при успех, Фулъм измести Юнайтед в челото (видео)

18:51
Отборът на Уигън загуби като домакин от Фулъм в мач от 5-я кръг на английската Висша лига. Двубоят на "DW Стейдиъм" приключи при резултат 2:1 за гостите, а нападателят на котиджърс Димитър Бербатов асистира за първия гол на своя тим.

След този успех съставът на Мартин Йол се изкачи на 3-то място във временното класиране на Висшата лига с 9 точки, като измества от тази позиция Манчестър Юнайтед по голова разлика. Червените дяволи имат мач по-малко, който ще играят утре с Ливърпул на "Анфийлд".

Срещата започна на сравнително високо темпо, като в началните минути домакините бяха по-активни и упражняваха натиск над съперника си. В 12-та минута Уигън получи възможност да изпълни пряк свободен удар от много удобна позиция, но изстрелът на халфа Бен Уотсън премина доста над целта. Малко след това пък двама играчи на Уигън и Фулъм се впуснаха за една спорна топка, а в средата на събитията се оказа главния съдия Лий Пробърт, който получи контузия, но все пак успя да продължи ръководенето на мача. Гостите стигнаха до първото си чисто положение за откриване на резултата в 19-та минута, когато Родалега стреля с глава от близко разстояние, но Ал Хасби улови сигурно. Веднага след това хубава атака на Фулъм завърши с удар по земята на Бербатов, но отново вратарят на домакините внимаваше и не допусна попадение. В 24-та минута нов много хубав удар на българския нападател от дистанция бе избит в корнер със сетни усилия от Ал Хасби. Точно в 32-та минута на срещата по-добрата игра на гостите даде резултата и след попадение на Уго Родайега с глава те поведоха с 1:0. Асистенцията тук бе на Бербатов. До края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно и Фулъм се оттегли на почивката с минимална преднина.

В началото на втората част домакините отбелязаха попадение чрез Жорби Гомес, но то правилно бе отменено заради засада. Като цяло Уигън осъществи сериозен натиск в първите минути, но добрите му атаки не завършваха с хубави удари към вратата на  Шварцер.В 57-та минута чудесна контраатака на латикс завърши с 100-процентово положение пред Аруна Коне, който обаче не успя да преодолее вратаря на Фулъм, след като бе останал сам срещу него. Малко след това гостите пропуснаха да покачат аванса си, след прекрасен пряк свободен удар на Брайън Руис и нова блестяща изява на Ал Хасби под рамката. В ответната атака пък вратата на Фулъм оцеля като по чудо, след три последователни удара и добавка на играчите на домакините, но в крайна сметка гол не падна.Точно в 68-та минута на ср4щата обаче котиджърс вече водеха с 2;0, когато акция на Родалега и Руис бе завършена с прецизен удар на Деймиън Дъф, който този път не остави шансове на стража на домакините. Много добра възможност се откри пред Димитър Бербатов в 82-та минута, когато българинът пое добре топката в наказателното поле на Уигън и стреля по земята, но Ал Хасби за пореден пък показа висока класа и изби топката. В първата минута на добавеното време на двубоя лековати действия на защитата на гостите позволиха на Аруна Коне да задържи топката в наказателното поле и да отправи удар с който бе оформен крайния резултат от 2:1 за Фулъм.

Стартови състави:

Уигън: Ал Хасби, Колдуел, Бойс, Рамис, Фигероа, Босежур, МакКарти, Уотсън, Гомес, Малоуни, Коне

Фулъм: Шварцер, Рийзе, Хангеланд, Бейрд, Хюс, Ритер, Сидуел, Дъф, Качаниклич, Родалега, Бербатов