В уникален мач Ливърпул надви Йънг Бойс с 5:3 (снимки и видео)

21:48
Йънг Бойс загуби от Ливърпул с 3:5 на стадион "Де Суис" в Берн в среща от група А на Лига Европа.

Гостите поведоха още в четвъртата минута. Тогава Стюърт Даунинг проби по десния фланг и центрира към границата на малкия пеналт. Шпихер се опита да изчисти с глава, но вместо това топката уцели Ояла в гърба и влезе във вратата на Вьолфили.

В 38-та минута Йънг Бойс изравни след кошмарна грешка в отбраната на мърсисайдци. Бобадиля притисна Хосе Енрике в наказателното поле на гостите. Левият бек панически изрита топката на посоки и без да иска намери Нуцоло на точката на дузпата и последният с плътен удар с десния крак матира Джоунс.

Малко преди почивката червените пак излязоха напред в резултата. Шахин центрира от корнер и младият Андре Уисдъм с глава прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

През второто полувреме домакините излязоха доста надъхани и още в 52-та минута изравниха. Разписа се грешникът от първата част Ояла, който засече центриране от корнер и с глава прати топката в мрежата на английския тим.

Единадесет минути по-късно при една контраатака Бобадиля по чудесен начин изведе Сарате сам срещу вратаря и аржентинецът елегантно копна топката с левия крак, правейки Брад Джоунс безпомощен.

Отговорът на гостите не закъсна. В 67-та минута след центриране на Даунинг отляво Коатес с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Йънг Бойс.

Петнадесет минути преди края мърсисайдци пак поведоха. Възпитаниците на Брендън Роджърс преодоляха противниковата отбрана с мълниеносна контра. Борини намери Хендерсън в наказателното поле, а той веднага подаде на Шелви и юношата на Чарлтън с шут от точката на дузпата вкара за 3:4.

Домакините опитаха с отчаян натиск да стигнат до реми. Това обаче не се случи, а в 88-та минута след впечатляващ самостоятелен пробив на Джонджо Шелви, той с мощен удар с левия крак заби пето попадение за Ливърпул и оформи крайния резултат.