Байерн Мюнхен се справи с Валенсия (снимки и видео)

00:02
Байерн Мюнхен започна с трудна победа в група Ф – 2:1 над Валенсия. Така и трите германски отбора в Шампионската лига записаха минимален успех на старта – Шалке 04 надви Олимпиакос с 2:1, а Борусия Дортмунд се справи с Аякс с 1:0.

Головете за финалиста в турнира от миналия сезон вкараха Бастиан Швайнщайгер и Тони Кроос. Испанците стигнаха до попадение в самия край благодарение на Нелсон Валдес.

Марио Манджукич пък изпусна дузпа минута по-късно и така записа първи мач за Байерн след трансфера си от Волфсбург без вкаран гол. Заради нарушението, довело до наказателния удар, Адил Рами бе изгонен. Всъщност, вчера дузпи изпуснаха и Шалке 04, и Борусия Дортмунд, така че и по този показател германските тимове направиха хеттрик.

Юп Хайнкес направи четири промени в стартовия състав – Хави Мартинес, Писаро, Робен и Рибери бяха титуляри вместо Луиз Густаво, Мюлер, Шакири и Манджукич, но въпреки превъзходството на домакините, те не впечатлиха кой знае колко много с изявите си.

Причината бе бавната игра на Байерн и солидните действия на гостите. Чак в края на първото полувреме Валенсия се пропука и Робен и Данте изпуснаха положения преди Швайнщайгер да реализира, благодарение и на рикошет в Сисоко. Четвърт час преди края Кроос направи 2:0 с удар от 20 метра, преди Валдес да вкара за 2:1.

Следващият съперник на Байерн е БАТЕ Борисов, а Валенсия приема Лил. Мачовете са на втори октомври.