Шалке 04 изпусна да разгроми Олимпиакос (видео)

00:01
Шалке 04 победи с 2:1 във визитата си на Олимпиакос, като кралскосините могат да съжаляват, че изпуснаха да разгромят своя съперник. Головете за отбора на Хууб Стевенс вкараха Бенедикт Хьоведес и Клаас Ян Хунтелаар, но холандският нападател изпусна дузпа, а пък попадение на Пападопулос не бе признато заради нарушение в атака. Гръцкият национал обаче имаше важна намеса в отбрана още в самото начало, когато изчисти топката от голлинията след удар на Машадо.

Двубоят започна с натиск на домакините, но кралскосините издържаха и след 30-ата минута наложиха превес, който доведе и до гола на Хьоведес, разписал се след центриране на Фарфан от корнер. В 51-ата минута Барнета изпусна на пет метра от голлинията и кралскосините бяха наказани от Абдун, който изравни в 57-ата минута. Радостта на домакините обаче бе кратка – Джоунс започна атака след изпълнението на началния удар, намери Люис Холтби, а той изведе Хунтелаар, който от точката на дузпата реализира за 1:2. Две минути по-късно Манолас фаулира Барнета в наказателното поле, но Хунтелаар уцели гредата от отсъдената дузпа. До края холандецът изпусна още едно чисто положение, а пък Джебур пропиля добра възможност да изравни.

В следващия си мач Шалке 04 посреща Монпелие, а пък Олимпиакос гостува на Арсенал