Двуличен Арсенал излъга Монпелие със силно първо полувреме (видео)

23:40
Арсенал спечели гостуването си на Монпелие с 2:1 в среща от група "Б" на Шампионската лига.

Двубоят започна със специфичен натиск от страна на Арсенал. В резултат на това след първия съдийски сигнал топчиите получиха право да изпълнят пряк свободен удар от границата на наказателното поле на Монпелие. Изстрелът на Касорла обаче се спря в стената на южняците.

В 8-ата минута Томас Вермален събори Юнес Беланда в наказателното поле на топчиите и испанският рефер Карлос Веласко Карбайо отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана именно мароканският халф, който с удар в стил "Паненка" откри резултата в полза на южняците. Радостта на домакините обаче продължи твърде кратко, след като в 16-ата минута Лукаш Подолски върна статуквото на терена. Немският национал бе изведен от Оливие Жиру сам срещу стража на френския шампион, който бе преодолян по хладнокръвен начин.

Секунди по-късно Арсенал сътвори пълен обрат. Дженкинсън проби по десния фланг и намери Жервиньо в наказателното поле на Монпелие. Котдивоарският футболист не сбърка и осигури предимство на артилеристите.

Английският тим продължи да е по-активният отбор в оставащото време до края на първата част, но до трето попадение във вратата на Монпелие не се стигна. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 2:1 в полза на артилеристите.

С началото на второто полувреме Монпелие се хвърли здраво срещу Арсенал. 2 минути след паузата Диаби допусна изключително груба грешка, след като Кабела му отне коженото кълбо на метри от вратата на топчиите. Ударът на полузащитника на френския тим обаче бе също толкова несполучлив.

Последваха още няколко атаки на южняците, но Бакали и Муние не съумяха да отправят точни удари към рамката на Маноне. В 55-ата минута възпитаниците на Рене Жирар бяха много близо да изравнят резултата, след като Кабела уцели напречната греда на артилеристите в опита си да прехвърли противниковия страж. Лондончани отговориха с мощен изстрел на Касорла, който не успя да преодолее Юрдрен и да материализира страхотния рейт на Диаби.

Последният половин час премина под превъзходството на футболистите на Монпелие, пред които се откриха няколко добри възможности да стигнат поне до подялба на точките, но всичките им опити да осъществят тази цел се оказаха безуспешни. 10 минути преди края на срещата Беланда се отчете с изключителен пропуск, след като напълно необезпокояван и то от метри пред целта стреля право в тялото на Маноне. По този начин победата отиде при Арсенал.

В другия мач от групата Шалке 04 се наложи с 2:1 като гост над гръцкия шампион Олимпиакос. Бенедикт Хьоведес откри резултата в края на първото полувреме, а след близо час игра алжирецът Джамел Абдоун се разписа за 1:1. Минути по-късно обаче Клаас Ян Хунтелаар оформи крайното 2:1.

szólj hozzá: Montpellier - Arsenal (1:0) Belhanda (PG)

szólj hozzá: Montpellier - Arsenal (1:1) Podolski

szólj hozzá: Montpellier - Arsenal (1:2) Gervinho