Милан изпревари Ювентус, Пипо вкара три на Торино

09:03
Милан се развихри и вкара пет гола на Торино в последния мач от 32-я кръг на италианската Серия А. Успехът изкачи "росонерите" на 2-а позиция в класирането, а Филипо Индзаги се отчете с хеттрик.

Тимът на Карло Анчелоти поведе с попадение на Пипо в 13-а минута. В 37-а отново той даде преднина от два гола на своя отбор преди почивката. Индзаги вкара за трети път в 60-а минута, а пет по-късно отстъпи мястото си на Андрий Шевченко.

Кака от дузпа в 68-а направи резултата 4:0, а Иван Франческини върна един гол за "биковете" в 80-а минута. До края остана време и за Масимо Амброзини да се разпише в 90-а минута.

Убедителната победа с 5:1 изкачи Милан на второ място с актив от 64 точки. Толкова има и вече третият Ювентус, но головата разлика на "бианконерите" е по-лоша. Торино е на 17-о място с 27 точки.