08:19
Марсилия
постигна пета победа
в Лига 1
Олимпик Марсилия победи с 1:0 като гост състава на Нанси в мач от петия кръг на френската Лига 1 и запази първото си място във временното класиране.

Удар с глава на Джордън Аю в 54-ата минута донесе успеха на гостите, които през тази година регистрираха най-добрия старт в шампионата в историята си. Марсилци можеха да стигнат до аванс още през първата част, надигравайки тотално своя противник. Нападателят Пиер-Андре Жиняк на няколко пъти опита да се разпише, но вратарят на домакините Гай-Ролан Нди Асембе се намеси решително пред голлинията.

Така се стигна до 54-ата минута, когато Джордън Аю се възползва от центриране на брат си Андре и донесе победата в полза на Марсилия. Олимпик има пълен актив от 15 точки след пет изиграни срещи. Лион постигна победа с 2:0 у дома срещу Аячо и остана на второ място в подреждането с две точки по-малко от временния лидер. Головете за домакините реализираха Деян Ловрен и Лисандро Лопес.