Мораеш вкара два, Металург сгази Арсенал с 5:0

19:28
В мач от 9-тия кръг на украинското футболно първенство Металург Донецк победи като домакин Арсенал Киев с 5:0, а бившият полузащитник на българския национален отбор и бивш играч на ЦСКА София Велизар Димитров изведе отбора на Металург с капитанската лента.

Велизар Димитров бе сменен на почивката с 30-годишния нападател Драман Траоре от Мали, кйто вкара два гола в мача.

Бившият нападател на ЦСКА София, бразилецът Жуниор Мораеш в 25-та минута изведе Металург Донецк напред в резултата - 1:0.

В 61-та минута арменският нападател Геворг Казарян увеличи на 2:0. В 75-та минута Драман Траоре направи 3:0, в 88-та минута Жуниор Мораеш вкара своя втори гол в мача, а в 90 плюс 2 мнути Драман Траоре оформи крайния резултат - 5:0 за Металург Донецк.

След днешната си победа Металург Донецк е на 9-то място във временното класиране на украинското футболно първенство.

Лидер с пълен актив от 27 точки е Шахтьор Донецк, следван от Динамо Киев - 21 точки, Днепър - 21 точки, и др.