Флуминенсе с разочароваща загуба, Сао Пауло надви Португесе

11:58
Лидерът Флуминенсе допусна изненадваща загуба с 1:2 от последния в класирането Гояненсе в среща от 25-ия кръг на бразилското първенство по футбол.

Флуминенсе е на върха с 53 точки актив, с две точки повече от Атлетико Минейро.

Домакините, които играха без Фред, Деко и Вагнер, допуснаха първо поражение за последните си 12 мача в шампионата. Защитникът Диего Гиарета откри резултата в 18-та минута за гостите, а Рение покачи на 2:0 три минути преди почивката. Резервата Микаел върна един гол за Флуминенсе в 64-та минута. Гоянензе остава на последно място в класирането с 20 точки.

Сао Пауло пък победи с 3:1 Португеса и се изкачи на шесто място, слагайки край на серията си от четири мача без успех. Полузащитникът Лукас Моура асистира за два от головете за домакините. Освалдо вкара първото попадение в срещата в шестата минута, а Бруно Минейро изравни в 37-ата. Кортес се възползва от пас на Моура и направи 2:1 две минути след почивката, а Луиш Фабиано оформи крайния резултат в 78-та минута.