Савиола с гол и асистенция при успех на Малага над Леванте

20:37
Аржентинският нападател Хавиер Савиола отбеляза гол и записа асистенция при домакинската победа на Малага с 3:1 над Леванте с първа среща от четвъртия кръг на испанското футболно първенство. 30-годишният Савиола, бивш играч на Барселона и на Реал Мадрид, премина в Малага преди две седмици и днес направи своя дебют.

Аржентинецът откри резултата в 27-та минута след пас на Иско. Гостите изравниха чрез Мичел минута след началото на второто полувреме. Савиола асистира на Хоакин, който направи 2:1 за домакините в 59-та минута, а Франсиско Портийо вкара третия гол за Малага в последните секунди на мача. Малага остана с 10 души на терена в 88-та минута, след като червен картон получи Серхио Санчес.

След този успех Малага оглави класирането в Испания с 11 точки, след като постигна три победи и едно равенство от началото на сезона, а във вторник гостува на Зенит (Санкт
Петербург) в първия си мач в историята в Шампионската лига. По-късно тази вечер Барселона гостува на Хетафе, а Реал (Мадрид) играе със Севиля.