Дортмунд с класика над Леверкузен, Байерн не се затрудни срещу Майнц (видео)

18:27
Шампионът Борусия Дортмунд постигна класическа победа при домакинството си на Байер Леверкузен в дербито на провинция Северен Рейн-Вестфалия.

Жълто-черните откриха резултата след близо половин час игра с гол на централния бранител Матс Хумелс. В 39-ата минута Якуб Блашчиковски покачи резултата на 2:0, а малко преди края на двубоя Роберт Левандовски оформи крайното 3:0.

В друг мач от 3-ия кръг на немската Бундеслига Байерн Мюнхен се наложи с 3:1 над Майнц 05 на "Алианц Арена".

Баварците започнаха срещата ударно и още във 2-ата минута поведоха в резултата. Точен за домакините бе хърватският нападател Марио Манджукич. Десетина минути по-късно Бастиан Швайнщайгер удвои преднината на своя отбор. След час игра обаче карнавалния тим намали резултата на 2:1 с гол от дузпа, която бе реализирана от Адам Сзалай. В добавеното време на мача пък Тони Кроос реализира за крайното 3:1. Така възпитаниците на Юп Хайнкес прибавиха поредни 3 точки към актива си и запазиха лидерската си позиция в моментното класиране.