Лейтън Ориент надви Брентфорд в здрава битка на "Мачрум"

21:53
В изтеглен мач от шестия кръг на надпреварата в третото ниво на англисйкия футбол (Лига 1) Лейтън Ориент победи с минималното 1:0 Брентфорд. С тези три точки домакините взеха глътка въздух, след като стартът на кампанията им не бе никак успешен, записвайки три поредни загуби, като в тях успяха да отбележат едва едно попадение. С второто поредно 1:0 в тяхна полза те вече имат актив от 6 точки и определено доброто настроение в клуба ще се завърне. Гостите от Брентфорд пък записаха втора загуба през този сезон и Уве Рьослер ще трябва бързо да "вдигне" момчетата си за предстоящите битки в дългия маратон, наречен "Лига 1".

Срещата започна с териториален превес на гостите, като те бяха по-дейни през всичките 90 минути. Първите двадесет минути бяха спокойно, без да има кой знае какви опасности пред двамата вратари. По-активният тим на терена бе Брентфорд, но териториалното им предимство не доведе до попадение.

В 21-та минута Доналдсън отправи хубав диагонален удар по посока вратата на "Дъ Ос", но без резултат. Първото положение за Ориент дойде малко след това. След центриране отляво на нападението на домакините, Майкъл Саймъс се размина на сантиметри от гола, след като защитник на Брентфорд изби в корнер. 15 минути преди края на полувремето Форестър отправи силен удар, но от цялата ситуация хората на Уве Рьослер спечелиха само ъглов удар. В 38-ата атака отдясно за "пчелите" завърши с шут на Пол Хейс от точката на дузпата, но трима играчи на Лейтън Ориент блокираха опита му и топката излезе за пореден път в корнер. До края на началните четирдесет и пет минути не се случи нищо интересно, като развръзката остана за втората част.

През втората половина на двубоя отново не гледахме красив футбол, а типичната за това ниво здрава битка по терена. Брентфорд имаха шанс да открият пет минути след подновяване на играта, но шутът на Хейс от 5-6 метра не даде желания резултат. Първото опасно положение за Ориент дойде в 59-ата минута, когато Грифит отправи удар от границата на наказателното поле с левия крак, но не съумя да реализира. В 68-ата Джейк Бидуел отправи опасен удар от около 25 метра, но Алсоп спаси. Така дойде и 75-ата минута на мача, когато след явна засада и кратко меле в наказателното поле на "пчелите" резервата на Брънт вкара за 1:0. До края на срещата Брентфорд така и не можа да постави под напрежение домакините си и си тръгна с празни ръце, въпреки че бяха значително по-активният тим.

Стартови състави:

Лейтън Ориент: 16. Райън Алсоп, 2. Лион МакСуини, 3. Гари Сойър, 4. Бен Чорли, 7. Дийн Кокс, 8. Антъни Грифит, 9. Кевин Лизби, 10. Майкъл Саймъс, 15. Нейтън Кларк (к), 21. Лий Куук, 22. Мартин Роландс.

Брентфорд: 21. Саймън Муур, 4. Адам Форшоу, 5. Тони Крейг, 6. Харли Дийн, 8. Джони Дъглас (к), 9. Клейтън Доналдсън, 14. Логан, 19. Хари Форестър, 20 Тумани Диагарага, 23. Пол Хейс, 24. Джейк Бидуел